четверг, 9 февраля 2017 г.

                       Анонс досвіду

Фундаментальна мета сучасної освіти полягає не просто в наданні інформації учням, а в тому, щоб розвивати творчі та комунікативні здібності учнів, їхнє аналітичне мислення, уміння робити висновки й узагальнення. Інноваційні технології в навчально-виховному процесі сприяють становленню особистості, здатної повноцінно реалізувати себе в житті. 
Педагогічний досвід учителя теоретично обґрунтований, проблема актуальна, перспективна, бо спонукає учнів до творчості. Вид досвіду – комбінований. Технологія досвіду полягає у створенні моделі спільної педагогічної діяльності з безумовним забезпеченням комфортних умов для учнів і для вчителя. За інноваційним потенціалом досвід модифікаційний, так як пов'язаний з удосконаленням, реалізацією уже відомих ідей, технологій, методик. Опрацьована наукова література. Це доробок О.Горошкіної, М.Пентилюк, О.Пометун, В.Шуляра, О.Авраменка. В основу своєї дослідницької діяльності вчитель поклала їхні напрацювання.
У даному досвіді роботи запропоновано практично-методичний матеріал застосування інноваційних технологій на сучасному уроці української мови та літератури на різних етапах уроку: актуалізації, побудови знань.  Використання технологій дозволяє поставити їх у центр навчального уроку, що підвищує мотивацію навчання.
Цінними в досвіді роботи є приклади різноманітних прийомів мотивації: мотивація навчальної діяльності шляхом бесіди, шляхом створення проблемної ситуації, за технологією «незакінчене речення», шляхом використання творчих завдань, у процесі пізнавальних ігор та ігрових ситуацій, мотивація навчальної діяльності за допомогою прийомів роботи з текстом
 Результатом роботи є творчі доробки учнів  (колажі, ілюстрації, презентації, створення ейдос-конспекту).
Новітній підхід до організації навчання із застосуванням  інтерактивних  технологій, колективно-групового, ситуативного моделювання та опрацювання дискусійних питань, технології проблемного навчання, евристичного навчання, проектні, ігрові, мультимедійні технології допомагають учителю робити процес навчання цікавим, різноманітним, демократичним,  формують творчо розвинену особистість із критичним мислення, здатну до самоосвіти, самопізнання, самореалізації, самооцінювання та спроможну діяти самостійно за будь-яких обставин.
 Освіта орієнтована на майбутнє, тому першочерговим є розвиток такого типу мислення, що дає можливість адекватно оцінювати нові обставини та формувати стратегію подолання проблем. Завдяки упровадженню інноваційних технологій удається досягти інформаційної насиченості матеріалу, збільшити обсяг самостійної роботи – індивідуальної, групової,  фронтальної. Активізувати діяльність учнів під час виконання значної кількості завдань, здійснювати зворотній зв’язок. Це відповідає потребам світового інформаційного суспільства, процесу демократизації, є дійовим способом виховання демократичного менталітету як учнів, так і вчителів.


Комментариев нет:

Отправить комментарий